O nas

Jesteśmy prywatnym punktem opieki nad dziećmi do lat 3. ZACZAROWANE KREDKI to coś więcej niż żłobek. Naszym priorytetem jest, aby pobyt w naszych zaczarowanych progach był dla maluchów przedłużeniem domu, a dla dzieci starszych miejscem ciekawym, atrakcyjnym, kojarzonym przede wszystkim z zabawą.

Zaczarowanym Kredkom towarzyszy zasada, która mówi o tym, że najważniejsze dla harmonijnego rozwoju dziecka jest przyjazny stosunek, ciepło, szacunek oraz indywidualne podejście do każdego dziecka. Chcemy w maluchach pobudzić wrodzoną ciekawość do poznawania świata, inspirować dzieci do wszelkiego działania mającego na celu wspieranie ich rozwoju społecznego, emocjonalnego i intelektualnego w atmosferze radości.


ZACZAROWANE KREDKI usytuowane są na terenie osiedla willowego, w zielonej części miasta, blisko dwóch parków, z dala od zgiełku wielkomiejskiego, a jednocześnie znajdujemy się blisko dróg dojazdowych do centrum. Pod nasz dom można bezpośrednio podjechać, zaparkować czy też dojść od przystanku tramwajowego lub autobusowego. Gmach Zaczarowanych Kredek to 120m2 pomieszczenie przystosowane do potrzeb najmłodszych. Posiadamy sypialnię, bawialnie dla dzieci młodszych oraz bawialnie dla dzieci starszych. W okresie wiosenno-letnim mamy do dyspozycji duży ogród (400m2).

Cały teren jest ogrodzony i zamykany, co daje bezpieczeństwo dla beztroskiej zabawy dzieciom i brak osób niepożądanych. 

W tym cichym i zielonym zakątku dzieci mogą uczyć się, odpoczywać i bawić zarówno na świeżym powietrzu jak i w domu pod okiem wykształconej kadry.


NASZA KARDA

mgr Monika Górecka - właścicielka i dyrektorka placówki. Ukończone studia z zakresu pedagogiki opiekuńczo- wychowawczej -Uniwersytet Śląski, a także ukończone studia podyplomowe z zakresu logopedii -Uniwersytet Opolski. Ukończony kurs z pierwszej pomocy dla dzieci do lat 3.
mgr Anna Chojeba - ukończone studia z zakresu pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej na Uniwersytecie Śląskim. Autorka i kordynatorka programu pomocowego "Młodzi dla Seniorów" w Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich.  Ukończony kurs z pierwszej pomocy dla dzieci do lat 3. Ciocia Ania jest z nami od 1 września 2018r.
mgr Marta Maciąg - ukończone studia z zakresu nauki o rodzinie na Uniwersytecie Śląskim, a także ukończony kurs na opiekuna w żłobku lub klubie dziecięcym w Zakładzie Doskonalenia Zawodowego. Ukończony kurs z pierwszej pomocy dla dzieci do lat 3. Wychowawca wypoczynku dzieci i animatorka. Ciocia Marta jest z nami od marca 2019. 

 

Karda ta pracuję z grupą liczącą 15 dzieci.   

NASZA WIZJA I MISJA

Aby zapewnić wszechstronny rozwój dziecka nasza kadra korzysta z dorobku pedagogiki, w szczególności:

Pedagogika Marii Montessori - która mówi o indywidualnym podejściu do każdego z naszych podopiecznych oraz wspieraniu jego samodzielności;

• Pedagogika Zabawy - świadomie dobrane zabawy, odpowiednie dla danej grupy wiekowej, a także korzystanie z edukacyjnych zabawek

• Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki V. Sherborne - która polega na ćwiczeniach pozwalających zapanować nad własnym ciałem, ponadto metoda ta rozładowuje napięcia, relaksuje, a także uczy współdziałania w grupie.

• Stymulacja wielozmysłowa - która polega na poznawaniu świata przez dziecko wszystkimi zmysłami: patrzenie, słuchanie, dotykanie, smakowanie, wąchanie.

• Arteterpia, muzykoterapia, bajkoterapia, teatroterapia

• Elementy edukacji ekologicznej

 


strona główna  |  o nas  |  oferta  |  galeria  |  dla rodziców  |  cennik  |  kontakt